Ελπίδα για πλέι οφ
- Written by Footballleague News
- Published in Ατζέντα
- 0 comments
Πρώτο τρίποντο (1-0) για το 2024 ο ΠΟΤ Ηρακλής απέναντι στη Νίκη Βόλου.
Τις ελπίδες για πλασάρισμα στην 5άδα ανανέωσε ο ΠΟΤ Ηρακλής. Οι Θεσσαλονικείς επικράτησαν 1-0 της Νίκης Βόλου στη Χαλάστρα και πανηγύρισαν το πρώτο τρίποντο για το 2024. Το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουντουριώτης στο 85' με σουτ και αποδείχτηκε «χρυσή» αλλαγή για τον Περικλή Αμανατίδη.
Η Νίκη Βόλου είχε δύσκολη αποστολή, αφού από το 31' έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πολίτη.
Στις εξέδρες βρέθηκε ο γιος του Παναγιώτη Μονεμβασιώτη, Έκτορας, κάτι που συνέβη για πρώτη φορά φέτος. Ο χορηγός του ΠΟΤ Ηρακλή, άλλωστε, αναμένεται να αναλάβει το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών.
ΠΟΤ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-0
Σκόρερ: 85' σουτ Κουντουριώτης
Κόκκινη: 31' Πολίτης
ΠΟΤ ΗΡΑΚΛΗΣ (Περικλής Αμανατίδης): Παλαβράκης, Κωστόπουλος, Γκμπενιόν, Χρουσιέλ, Βιτλής, Έμπο, Πατράλης, Τόρες (56′ Αρόγιο), Ισνάλδο (83′ Κουντουριώτης), Κούστα, Σπυρίδης (73′ Γκερμούς).
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Να’ α, Ανδρέου, Στίκας (88′ Πέττας), Κυριακίδης, Γαβριηλίδης, Λίταινας (63′ Μιράντα), Κρητικός (46′ Παναγιωτίδης), Πολίτης, Τζιώρας (74′ Γιαννίτσης).
Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Δανδανόπουλος (Ξάνθης)