Στον τελικό Παναχαϊκή, Ιωνικός

Η Κ19 των Αχαιών και η αντίστοιχη των Κυανόλευκων προκρίθηκαν στον τελικό του πρωταθλήματος Νέων.

Το ζευγάρι του τελικού του πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2 προέκυψε την Κυριακή (12/05). Η Κ19 του Ιωνικού επικράτησε στο «Π. Νικολαΐδης» της ΑΕΛ 1-0 με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στα Προσφυγικά οι Νέοι της Παναχαϊκής κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Καμπανιακού στην παράταση με 3-2.

Η ομάδα της Χαλάστρας έπαιζε από το πρώτο ημίχρονο (40') με παίκτη λιγότερο. Πήγαν στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 2-1, βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο 45λεπτο, αλλά οι Αχαιοί με τη στήριξη των οπαδών τους πήραν την πρόκριση με τέρμα στο 111'.

Η διοργανώτρια αρχή θα ανακοινώσει τις προσεχείς ημέρες πότε και πού θα διεξαχθεί ο τελικός του πρωταθλήματος Κ19 μεταξύ της Παναχαϊκής και του Ιωνικού.

Last modified onΚυριακή, 12 Μάιος 2024 23:01