LIVE Λαμία - Βέροια

Παρακολουθήστε LIVE από το FL News την εξέλιξη του δεύτερου μπαράζ μεταξύ της Λαμίας και της Βέροιας.

Η 14η ομάδα της προσεχούς Super League θα γίνει γνωστή το βράδυ του Σαββάτου (18/06). Στο «Αθανάσιος Διάκος» η Λαμία υποδέχεται στις 20.00 (Cosmote Sport 2) τη Βέροια στο δεύτερο μπαράζ παραμονής / ανόδου στη μεγάλη κατηγορία, έχοντας το πλεονέκτημα μετά τη νίκη της με 2-1. Υπενθυμίζεται ότι ισχύει το εκτός έδρας γκολ.

ΛΑΜΙΑ - ΒΕΡΟΙΑ 1-1 (2-3)
Σκόρερ: 78' σουτ Μπεχαράνο - 27' κεφ. Γιακουμάκης

90'+7' Τέλος του αγώνα. Η Λαμία παραμένει στη Super League. Η Βέροια πάλεψε, αλλά δεν κατάφερε την πολυπόθητη άνοδο.
87' Απίστευτες ύβρεις του Μανούσου στον Δημόπουλο...
78' 1-1 Σέντρα του Σαραμαντά, ο Παπαδόπουλος διώχνει και ο Μπεχαράνο με πλασέ στην κίνηση εκτός περιοχής ισοφαρίζει!
72' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ψηλά, υποχρέωσαν σε λάθος τον Παπαδόπουλο, όμως ο Μανούσος δεν μπόρεσε να τον νικήσει.
54' Σουτ του Σαραμαντά με το δεξί, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
46' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια! Ο Γαβριηλίδης κάνει το γύρισμα από αριστερά και ο Φοφανά από πολύ κοντά στέλνει τη μπάλα άουτ με σουτ.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
45'+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
43' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία. Από εκτέλεση πλαγίου ο Καραμάνος στρώνει στον Τζανδάρη με το κεφάλι και στο σουτ του τελευταίου ο Παπαδόπουλος παραχωρεί κόρνερ.
37' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Δημόπουλου. Προς το παρόν συνεχίζει ο στόπερ της Βέροιας.
27' 0-1! Ατομική ενέργεια του Γαβριηλίδη, σουτ εκτός περιοχής, η Βέροια κερδίζει κόρνερ. Ο Κάτσε το εκτελεί και ο Γιακουμάκης με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!
20' Κάθετη του Μούργου στον Πεταυράκη, γύρισμα από αριστερά, ο Αντέτζο πέφτει και απομακρύνει.
1' Σέντρα του Προβυδάκη από δεξιά, ο Δημόπουλος παραχωρεί κόρνερ.
1' Έναρξη του αγώνα με μικρή καθυστέρηση για να καθαρίσει ο αγωνιστικός χώρος από τα χαρτάκια.

ΛΑΜΙΑ (Τζανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Προβυδάκης (46' Σαραμαντάς), Τζανδάρης, Μπεχαράνο (82' Γκέντσογλου), Νούνιες (74' Τιρόνε), Καραμάνος (74' Μπανγκουρά), Μανούσος (90'+6' Αραμπούλι).

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Μαραγκός (46' λ.τρ. Σκόνδρας), Δημόπουλος, Φοφανά (65' Κουατένγκ), Γαβριηλίδης (77' Οικονόμου), Κάτσε, Μούργος (77' Καπνίδης), Γιακουμάκης, Πασάς.

Διαιτητής: Μπόγκναρ (Ουγγαρία)
Βοηθοί: Μπούζας, Κόμπορ (Ουγγαρία)
VAR: Μπέρκε (Ουγγαρία), AVAR: Μεϊντάνας (Αχαϊας)
4ος: Φωτιάς (Πέλλας)

Last modified onΣάββατο, 18 Ιούνιος 2022 21:59