Κερασάκι από τα... 50 μέτρα!

Η Καλαμάτα επικράτησε 2-0 του Εργοτέλη. Τέρμα πίσω από τη σέντρα ο Αναστασόπουλος.

Τη 2η διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Καλαμάτα. Η Μαύρη Θύελλα επικράτησε 2-0 του Εργοτέλη. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μαρκόφσκι, ενώ στο 90'+1' ο Αναστασόπουλος με απίθανη έμπνευση και εκτέλεση φάουλ πίσω από τη σέντρα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 2-0
Σκόρερ: 45'+1' Μαρκόφσκι σουτ, 90'+1' Αναστασόπουλος φάουλ
ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Αναστασόπουλος, Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Μόζερ, Παπατολιος, Παυλίδης (70' Μαβινγκά), Ματέους, Τσαγκαλίδης (76' Σκεντεράι), Φελίπε (82' Κόκκορης), Μαρκόφσκι.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (78' Ποζατζίδης), Κόλα (78' Πατρινός), Μίκο, Σαρρής, Βουτσάς (58' Μπουτσάκης), Πέιος, Κοκκίνης (46' Κωστανάσιος), Κόνραντ, Χοσάμ (58' Κούατενγκ).

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαϊας)
Βοηθοί: Κωσταντόπουλος (Κορινθίας), Φίλος (Βοιωτίας)

Last modified onΣάββατο, 27 Νοέμβριος 2021 19:00