Ισόπαλοι ΠΑΟΚ Β - Βέροια

Οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής.

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε την Κυριακή (17/10) ο ΠΑΟΚ Β αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τη Βέροια. Όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 51' ο Πεταυράκης έκανε το 0-1 για την ομάδα της Ημαθίας και στο 60' ο Σελιμάι ισοφάρισε.

Η Βέροια πέντε λεπτά αργότερα πήρε εκ νέου το προβάδισμα με εκτέλεση πέναλτι του Πόζογλου και το 2-2 διαμόρφωσε στο 85' με πέναλτι ο Γαϊτανίδης.

Π.Α.Ο.Κ. Β: Ταλιχμανίδης (70' Μπουργάνης), Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Καλουτσικίδης (74' Μελετίδης), Καντέ, Ταχάτος (70' Κουλούρης), Γαϊτανίδης, Σαλαμούρας, Πανίδης, Τζήμας (74' Φασίδης), Σπυρίδης (58' Σελιμάι).

ΒΕΡΟΙΑ: Βελλίδης (63' Τσιμόπουλος), Μπουκουβάλας, Πεταυράκης (74' Παπαχρήστος), Σκόνδρας, Μαραγκός (46' Δημόπουλος), Οικονόμου, Μπλέτσας (74' Μουχάλης), Γαβριηλίδης, Μούργος (63' Φοφανά), Πόζογλου, Μπαϊντού (74' Ντίνας).

Last modified onΚυριακή, 17 Οκτώβριος 2021 18:27